#tedium @ UniBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Official forum on mIRC Channel #tedium
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Интервюта с известни личности

Go down 
АвторСъобщение
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 92
Join date : 20.05.2008
Age : 34
Местожителство : Bulgaria

Интервюта с известни личности Empty
ПисанеЗаглавие: Интервюта с известни личности   Интервюта с известни личности EmptyСря Юни 25, 2008 2:56 am

Интервюта с известни личности...
Върнете се в началото Go down
https://tedium.bulgarianforum.net
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 92
Join date : 20.05.2008
Age : 34
Местожителство : Bulgaria

Интервюта с известни личности Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интервюта с известни личности   Интервюта с известни личности EmptyСря Юни 25, 2008 2:57 am

Тома Здравков: "Очаквам дори да надмина Невена Цонева!"

21-годишният Тома Здравков от Пазарджик спечели подкрепата на зрителите и стана вторият музикален идол на България. Наричан от феновете си "хамелеона", заради различните по стил песни, които изпълни, той е доказателство, че рокаджия може да стигне и да спечели финала на Music Idol.

Интервюта с известни личности Toma_i13

tedium: Здравей, Тома. Честито за победата! Какво е усещането да си вторият музикален идол на България?

Тома Здравков: Ами как да ти кажа, чувствам се много, много добре, но осъзнавам че започвам една много сериозна и отговорна работа и това леко ме плаши. Но смятам да дам всичко от себе си и се надявам нещата да се получат.

tedium: Ти беше единственият мъж – рокаджия, избран за шоуто. Вярваше ли, че ще стигнеш до финала и ще триумфираш на него, когато започна Music Idol?

Тома: Честно, никога не съм си го и представял. Нямах си идея, че ще стигна до финала. Не знаех какво се случва.

tedium: Успя ли да свикнеш с мисълта за успеха?

Тома: Вчера, след като дойдох в офиса на Virginia и започнах да давам интервюта и да навлизам в график и ритъм, се усетих. Просто едно е да ти кажат "Ти спечели Music Idol" и на следващия ден да ти казват "Ти започваш да работиш тук при нас, и то по график и по схема.

Много беше различно, когато ми казаха, че печеля. Аз просто не можех да осъзная и вечерта, когато купонясвахме и се кефихме, дори не знаех защо се кефим. На другия ден ме тупнаха по рамото с думите "Абе, момче, ти си новият музикален идол на България". Тогава горе-долу се усетих как стоят нещата.

tedium: Какво беше за теб Music Idol?

Тома: Нещата се променяха постоянно, всичко стана много различно. В началото Music Idol за мен беше просто едно предизвикателство. Към средата се превърна в амбиция и жажда за победа. А накрая беше просто една победа.

Интервюта с известни личности Toma_i14
Снимка: tedium.bulgarianforum.net

tedium: Кой беше най-трудният ти момент по време на шоуто, кое най-много ти липсваше?

Тома: В началото най-много ми лиспваше самочувствие и повече увереност в себе си. След това може би натрупах малко опит. Преминах през няколко задачи и усетих липсата на приятелски съвет, приятелско рамо, на което да можеш да се облегнеш, защото повечето ми приятели не са в София. Чувахме се само по телефона, а друго си е да седнеш така с някой и да си поговорите пичовската.
Но пък за сметка на това намерих приятели тук, в самия Music Idol. Хората от екипа и останалите участници, които малко или много заместиха тази празнина, ми подадоха приятелска ръка.

tedium: Съжаляваш ли за нещо през последните 3 месеца от живота си?

Тома: В началото съжалявах, че не мога да обърна внимание на всички - много хора искаха да се свържат с мен или да говорят. Само за това съжалявам, че не успях да им обърна нужното внимание. Иначе не съжалявам за нищо.

tedium: Повлия ли ти придобитата по време на шоуто известност и усещаш ли тежестта на славата?

Тома: Мисля, че не. Вярвам, че хората ме харесват, не всички, но повечето. Чак за слава не мисля, че може да става въпрос. Нека да говорим за нея, след като се получи албумът и каквото друго трябва да стане.

tedium: Славата и фенките ли бяха причината да се разделите с момичето, което представи пред цяла България като своя приятелка?

Тома: Не, не славата и фенките бяха причината да скъсаме. Имахме... аз за себе си имах проблеми и не исках да станат и нейни проблеми. Не исках да я ангажирам с каквото и да било и реших да се разделим. Беше мое решение. В началото тя не искаше да се примири, но после прие решението ми и всичко мина спокойно, по мъжката.

tedium: Реална ли е връзката ти с една от участничките в шоуто - Елена?

Тома: Да, абсолютно. С Елена имаме връзка и това не го крия. Не мисля, че и трябва да го крия. Щастливи сме. Много даже.

Интервюта с известни личности Toma_i16
Снимка: tedium.bulgarianforum.net

tedium: След финала на първия Music Idol Невена Цонева бързо успя да напредне в кариерата - множество номинации и награди. Очакваш ли подобен успех?

Тома: Ако трябва да бъда честен и откровен, пък дори и да прозвучи леко нескромно, очаквам даже да надмина Невена и да покажа много по-различни неща от това, което тя е показала.

Всъщност е много важно с какъв екип работиш. Зад успехите на Невена стоят страшно много хора. Един много добър екип. Надявам се да имам възможноста да работя със същия екип, дори много по-добър и да стане нещо още по-хубаво и по-добро.

tedium: Опиши ми накратко финалистите на Music Idol 2. Да започнем с Нора?

Тома: Уникален глас и сила, диапазон, страхотна певица.

tedium: Деница?

Тома: Деница е абсолютно уникален и различен глас от всички останали на финала. Ако не я гледам и само я слушам, ще кажа, че пее една от онези симпатични негърки, които имат уникален глас!

tedium: Ясен?

Тома: Ясен ми е много добър приятел, пее в хора на Софийските момчета. Много е добър, той има страшно уникален микс. Гласът му е много рядко срещан, глас на обработен и професионален музикант. И четиримата сме уникални.

tedium: Така е. А какво ще кажеш за победителя - Тома?

Тома: По-добре нищо да не казвам за него, но все пак... Тома си е Тома.

tedium: Какво е усещането да работиш с Фънки, Есил, Люси и Маестро Казасян?

Тома: Те са страхотни хора. Дължа им със сигурност правото си и възможността да достигна до тук. Страхотни хора, и то като хора. Все пак Есил Дюран не я познавам като певица, тъй като се подвизава в друго, непознато за мен амплоа, но определено като хора всички са много яки. Вили Казасян е огромен професионалист и е много забавен човек, много освободен, с чувство за хумор. Люси също.

tedium: Ти си рокаджия. Не изневери ли на стила си, изпявайки песен на Азис?

Тома: Не мисля, че съм изневерил на себе си и на стила си. Може би показах, че чалгата може да бъде пречупена през обектива на един рокаджия и той може да я пресъздаде през собствената си призма.

tedium: Първият ти албум - рок ли ще бъде или...?

Тома: Определено трябва да се очаква нещо в моята стилистика. Правилно е да се мисли за рок, но всички знаем, че рокът има много измерения - поп рок, глем рок, фънк рок и още куп рок. Но със сигурност ще е по-твърда музика.

tedium: Можеш ли да се ангажираш с конкретни дати? Например кога ще е готов първият ти студиен проект?

Тома: Все още не съм научил точния си график, но вече знам, че е много натоварен. Скоро, след ден-два, имам тридневно участие, не знам още къде. За тези два дни след финала дадох доста интервюта. Но все пак това е цената да си известен, поне доколкото аз съм известен.

За tedium.bulgarianforum.net интервюто взе Team #tedium
Върнете се в началото Go down
https://tedium.bulgarianforum.net
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 92
Join date : 20.05.2008
Age : 34
Местожителство : Bulgaria

Интервюта с известни личности Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интервюта с известни личности   Интервюта с известни личности EmptyСря Юни 25, 2008 2:58 am

Мишо Шамара: Аз правя hardcore хипхоп!

Интервюта с известни личности Shamar10

Разбрах, че скоро си се върнал от Америка, какво прави там ?

Да, скоро се върнах от щатите и бях там по много причини. Това е за втори път. Тоя път мисля че свърших доста повече работа от преди, така че съм доволен.

Кои са основните разлики между хипхоп сцената в Щатите и в България ?

Основните разлики са, че сцената в US се развива и завладява пазари, а в България деградира, умира и се самоубива. Там нещата са изцяло поставени на основите на шоу бизнеса и конкуренцията, така че който прави по-добра музика се продава по-добре. В България нещата не стоят така. Сцената преди години беше по-развита и наложена в медийното пространство но сега това се промени за сметка на чалга рапърите или поп рапърите наложени от медиите и изгодни за тях. В Америка се харесва hardcore хипхопа а тук лигавия. И тъпото е, че на най-големите лигльовци се слага табела “underground”, а на суровите текстове “комерс”. Бе, ше минат години докато ме разберете за кво говоря…

Ванко 1 скоро излезе от затвора, ще работите ли заедно ? Той изобщо ще продължи ли да се занимава с музика ?

Чух се с Ванко. Звучеше добре, не знам още дали ще иска да се занимава, но не виждам причина да се откаже от това. Поне има доста неща да каже и е истински, за разлика от други underground рапъри, дето пеят кви гангстери били и кви калашници имали и щели да ни стрелят..ха-ха-ха

След като Ванко влезе в затвора, ти се позагуби от медииното пространство и много хора изтълкуваха този факт като липса на финансова подкрепа. Какво мислиш за тази гледна точка и означава ли паузата в творчеството ти, че цялата слава се дължи на финансовата подкрепа на Ванко ?

Първо…Много тъпа гледна точка. Може би не продадох от “Фенки” 70 000 копия още преди да работя с Ванко ? Освен това течаха разследвания и ме разработваха и разпитваха и мене. И като цяло трябваше да се държа по-тихо и по-ниско за да се разминат нещата. Но явно не сте забелязали, че в периода, в който Ванко беше в затвора аз записах 2 албума и 4 компилации, изкарах поне 20 клипа, сигурно повече от цялата друга БГ хипхоп продукция. Също два от клиповете заснех в US, които струваха доста. Освен това сега заснех 2 клипа в US, които не са евтини и записах с Drag On, също така и с Crucial Conflict, което, повярвай ми, хич не е ефтино и лесно…

Последният ти албум “Обичай ближния, ближи ближния” е доста по-различен от предишните. Самото звучене не е толкова мазно и комерсиално, заложил си на по-твърдия стил. Имаше мнения, че се нагаждаш според пазара и си решил да правиш така наречения “underground hiphop”, защото в комерса вече няма кинти. Какво мислиш по въпроса?

Кой ти каза че преди е било лигаво и комерсиално ? В песни като “Фенки” или “Майна” няма нищо лигаво и комерсиално. Има си много мръсни думи, което е гаранция, че има проблем с медиите и не съм ги махнал за да съм там. Второ, на мене пък Guru ми е лигав и елементарен, разбираш ли ? Определено аз правя hardcore хипхоп и винаги съм правил такъв. Засягам теми от ежедневието и не се правя на дървен философ, защото такива тъпаци с такова мислене вече много ме изнервиха, понеже даже не са чували нещата ми, не са се заслушали в нещата, а дават мнение.

Знам, че е модерно да се мрази Шамара и да се повтаря, че е тъп и не разбира от музика, но истината е че съм си в час и то с 10 години напред пред повечето шушумиги, които клиповете им приличат на сватба и песните им са в къщи на компа и текстовете им са правени с речник на римите.

Какво става с R’n'B ? В една от песните в новия албум казваш, че всички са те изоставили ?

Не бачкам със 100 Кила, щото вложих в него много а нищо не изкарах. Освен това, че зад кадър аз му правих целия стайлинг, флоу, имидж и beats така че явно не е печеливш кон. Аз нямаше да го махна ако не се дънеше и лъжеше системно. Сега чух и гледах новата му сватба, баси колко е смешно, когато не ги разбира човек. Лошите се махнаха, щото Боби продруса херо. Лекувах го един път но после пак..не става така. А Борис от Бенджитата отиде в MSat, откъдето нищо не стана. Иначе другите Конса, Benjizle са с мене, но не ми тряат повече де…Други хора да си губят времето и парите.

Бяхме свидетели на съвместни твои концерти с чалга елита на България, а в албума ти псуваш чалгата. Ще обесниш ли какво поражда този парадокс ?

Концерти или концерт ? На наградите на Планета, когато и Спенс беше там, нали ? А за другите рапъри как е ? Освен това Планета преди пускаха не само чалга, а и поп и хипхоп и с шефчетата съм в много добри отношения и беше жест към тях, но за секунда не съм направил компромис със стила си, така че пак ебан въпрос срещу неправилния човек. Много е глупаво да се опитвате да ме смачкате защото аз прескачам границата на това да можете. Получавам признанието от там, където наистина разбират за какво става на въпрос. И поне имам смелостта каквото мечтая да си го взема, а не като повечето PC мишки само да лая без лице.

Много хора твърдят, че от рап и изобщо музика в BG не се правят пари. За всичките тези години колко пари горе долу си направил от рап ?

Е, пък, кои са тия хора дето се занимават с рап и не са аматьори със сватбарските си клипове и тъпите рими ? Кои са тия? Аз съм изкарал доста. Сметни колко клипа съм си позволил..над 50 вече, от които поне десет са с над 10 000 бюджет. Колко албума, студиото струва пари и колко години съм си живял само от музика и колко други проекта стартирах с парите от музиката.

Имаш доста опит и си видял развитието на нещата от доста години. Каква е разликата между хипхопа в България сега и преди 10, дори 15 години ?

Тъпото е, че освен мене и малки изключения няма такова развитие. Повечето лапета звучат дори по-зле от както аз в Гумени Глави. Думи като sоund, стил, имидж и отношение нищо не значат за тях. Гледали батковците по телевизията и искат като тях, а даже и не си дават зор да вникнат в нещата. Бе новото поколение е много некадърно или поне не съм видял някой блестящ талант, дето да ме изкефи.

Какви бяха предпоставките за развитието на предишните вълни в българския хипхоп ? Кои от тези препоставки не присъстват днес и какво трябва да се случи, за да тръгнат отново нещата нагоре ?

Първо, на кое викаш вълна ? Щото когато аз взривя и всичко експлодира и за всички се отваря място. Да, ако моите големи успехи са вълни… Щото ся Ъпсурт са много, ама наистина много популярни, нали са рап, защо това не се смята за вълна, а се чака аз да ви направя пак… Баси, ми накарайте някой като другите ви големи рап звезди да ви помагат на младите или други като мене тъпаци да си дават парите за неблагодарни тъпи лапета…май няма, а ?

Какво ти харесва и какво не в българските рап фенове като цяло и по-специално ме интересуват феновете на underground хипхопа ?

Не ми харесва в ъндърграунд феновете това, че аз слушам всичко което и те, но те слушат много малка част от това, което слушам аз. В смисъл, че са ограничени и се самонавиват и робуват на мнения, които дори и чрез този сайт се натрупват и ропагандират. Дразни ме, че са овце без мнение и даже не са чули нещото, което нареждат. Дразни ме, че записах с Drag On и Ruff Riders и само щото съм аз няма да се изкефят, въпреки че е баси голямата крачка за беге хипхопа.

Как се развива UrbanTV ? Ще постигне ли целите си телевизията ?

Ами, благодарение на тея предразсъдъци на хипхоп феновете няма да я има, щото как може бе, как може да предпочитат да я няма, само щото не е 1000% с DasEFX или Jeru ? Ми нали има други неща, които някой им се кефи, затова ся гледайте си Планета. Аз и без това ще се пробвам на другия пазар.

Има ли нещо, което искаш да изкрещиш на всички, които имат нещо общо с хихпопа в България ? Ако има сега е момента…

Ами, ако някои иска да ме подкрепи в проектите с Drag On и с Crucial Conflict…Да подкрепи едно бедно българче от квартал Възраждане, което мечтае и се бори за мечтите си… А за тея, които ше серът, просто да ми лапат патката, педали….
Върнете се в началото Go down
https://tedium.bulgarianforum.net
Sponsored content





Интервюта с известни личности Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интервюта с известни личности   Интервюта с известни личности Empty

Върнете се в началото Go down
 
Интервюта с известни личности
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
#tedium @ UniBG :: Това са темите на форума #Tedium :: Новини (ново)-
Идете на: