Age : 34
Местожителство : Bulgaria

Спорт - Новини Empty
ПисанеЗаглавие: Спорт - Новини   Спорт - Новини EmptyСря Юни 25, 2008 12:07 am

Испания елиминира Италия след изпълнение на дузпи, онтово ще играе с Русия на полуфиналите!

Иберийците с първа победа в официален мач срещу "адзурите" от 88 години насам.

Спорт - Новини 2_larg10

Испания се класира за полуфиналите на Евро 2008 след като победи Италия след дузпи с 4:2. В редовното време и в продълженията срещата завърши 0:0. При дузпите за Испания отбелязаха Вия, Касорла, Сена и Фабрегас, а пропусна Гуиза. За италианците отбелязаха Гросо и Каморанези, а изпуснаха Де Роси и Ди Натале. Първото полувреме беше равностойно и без много голови положения.
В 25-ата минута Даниеле Де Роси събори Давид Вия пред наказателното поле на Италия. Потърпевшият сам изпълни прекия свободен удар, но Джанлуиджи Буфон улови изстреляната от испанеца топка. В 31-ата Давид Силва опита далечен удар по земя, който обаче не затрудни Буфон. В 37-ата минута Антонио Касано напредна отляво и центрира към Лука Тони, но ударът с глава на последния бе избит от испански защитник. Само минута по-късно пак Силва стреля извън наказателното поле, но ударът му излезе в аут. В 44-ата минута същият Силва подаде технично на Андрес Иниеста пред наказателното поле на Италия, халфът на Барселона опита удар, който обаче не бе точен.
Първата възможност през второто полувреме се разкри пред Давид Силва в 49-ата минута, но халфът се засуети в наказателното поле и топката му бе избита от италиански защитник. В 56-ата Фернандо Торес открадна една топка и се опита да изведе Давид Вия, но Джорджо Киелини пресече подаването. В 61-ата минута Италия имаше първия си шанс за гол. След едно разбъркване в наказателното поле на Испания, Мауро Каморанези стреля отблизо, но Икар Касияс изби удара му. В 80-ата Маркус Сена стреля силно от пряк свободен удар, но Буфон изби. Само минута по-късно отново Сена пак опита далечен удар, вратарят улови, но след това изпусна топката, която рикошира в гредата и пак се върна в ръцете на Буфон.
3 минути след началото на първото продължение една избита от италиански защитник топка попадна у Давид Силва, който обаче не успя да намери вратата. В 95-ата Антонио ди Натале надскочи защитата на испанците, но не успя да реализира центрирането на Де Роси. Последваха два поредни корнера за Италия, но „адзурите” не успяха да се възползват от тях.
В 110-ата минута Давид Силва изведе Давид Вия сам срещу Буфон, но нападателят се изнесе твърде встрани и стражът изби в корнер. В 119-ата минута Касорла можеше да се превърне в герой и да отбележи, но би в аут.

Последната промяна е направена от Admin на Сря Юни 25, 2008 1:03 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Admin
Admin
Admin

Age : 34

ПисанеЗаглавие: Re: Спорт - Новини   Спорт - Новини EmptyСря Юни 25, 2008 12:19 am

Русия победи Холандия с 3-1 след продължения и се класира за полуфиналите на ЕВРО 2008

След голове на Дмитрий Торбинский и Андерй Аршавин в продълженията Русия поднесе една от големите изненади в първенството.

Спорт - Новини 31_20010

На Санкт Якоб Парк в Базел, Русия поведе в резултата с гол на Роман Павлюченко в 56ата минута. В 86ата Холандия изравни, след като Рууд Ван Нистелрой засече с глава центриране на Уесли Снайдер. В продълженията отборът на Русия бе видимо по свеж, а материализира физическото си надмощие с нови два гола – на Дмитрий Торбиснкий в 112ата минута и на избрания за играч на мача – Андрей Аршавин в 116ата. В полуфинала Сборная очаква победителя от мача Испания – Италия.
Admin
Admin
Admin

Age : 34

Волейболистите с втора великолепна победа над Испания

Волейболистите от националния отбор на България постигнаха втора поредна победа над европейския шампион Испания с 3:1 във втората среща от Група ”С” на Световната лига.

Спорт - Новини _large10

Вчера възпитаниците на Мартин Стоев отново сразиха испанците, но с 3:0.

Президентът на Република България Георги Първанов изгледа и този великолепен успех на националите над Испания от ложата на зала ”Конгресна”. Селекционерът на България Мартин Стоев заложи в стартовия състав на Данаил Милушев и Тодор Алексиев, които се представиха отлично в първата среща вчера.

Мачът започна лошо за българските волейболисти, които не бяха много концентрирани в посрещането. Силният начален удар, който започнаха да бият испанците начело с Мигал Анхел Фаласка, създаде доста проблеми на домакините. Испания поведе с 8:4 и 16:10 и в крайна сметка спечели лесно първия гейм с 25:19.

Вторият гейм започна устремно за България благодарение на добрата игра на Тодор Алексиев, Христо Цветанов и Матей Казийски на блокада и на Тодор Алексиев на начален удар. Отборът на България поведе с 5:2, но след това бе настигнат в резултата при 5:5. Ас на Алексиев и добра единична блокада на Христо Цветанов позволиха на момчетата на Мартин Стоев да увеличат аванса си на 17:13. Испания намали до 15:18, но силите на европейските шампиони стигнаха до тук в този гейм. Последваха 8 поредни точки за България, 3 от които станаха след асове на феноменалния в този мач Данаил Милушев. България спечели втория гейм с категоричното 25:18 и изравни резултата до 1:1 гейма.

Испания успя да поведе в началото на третия гейм с 8:5. Разликата нарасна до 10:6. Тук Казийски и компания решиха да поемат инициативата в свои ръце. Поредица от отлични отигравания между Андрей Жеков и Дани Милушев, Христо Цветанов и Матей Казийски доведоха до равенство при 11:11. България успя да вземе аванс от 2 точки при 20:18, но испанците не се предаваха и изравниха – 20:20. Дани Милушев отново бе неуловим за блокадата на иберийците. Мощна атака на Тодор Алексиев и отличната блокада на Матей Казийски и Христо Цветанов донесоха победата в тази част с 25:22 и България поведе с 2:1 гейма.

Четвъртата част бе истински рецитал за българските волейболисти. Възпитаниците на Мартин Стоев поведоха с 11:3 и на практика предрешиха изхода от двубоя. Стоев си позволи лукса да пусне в игра всичките си резерви, като сред тях се отличиха Теодор Богданов и Костадин Стойков. Дани Милушев продължаваше да реализира точка след точка и логично България затвори четвъртата част със смазващото 25:13, а с това спечели и мача с 3:1 гейма.

Така България стартира с две поредни победи над настоящия европейски шампион от Испания. Следващата седмица момчетата на Мартин Стоев гостуват на САЩ в Хофмън Естейт.

БЪЛГАРИЯ – ИСПАНИЯ 3:1 (19:25, 25:18, 25:22, 25:13)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 6 (4 аса), Данаил Милушев 23 (2 аса), Матей Казийски 15 (1 ас, 1 блок), Тодор Алексиев 6 (2 аса 1 блок), Красимир Гайдарски 9 (2 блока), Христо Цветанов 2 – Теодор Салпаров-либеро (Мартин Пенев 2, Боян Йорданов, Костадин Стойков 3, Теодор Богданов 5 (1 ас, 1 блок), Иван Зарев)
Старши-треньор: Мартин Стоев

ИСПАНИЯ: Ибан Перес 17, Мануел Севияно 6, Мигел Анхел Фаласка 7, Хосе Луис Молто 10, Хулиян Гарсия-Торес 8, Енрике Де Ла Фуенте 11 – Алексис Валидо-либеро (Франсиско Родригес, Алфонсо Фларес, Хавиер Субуела 1, Хуан карлос Баркала)
Старши-треньор: Марсело Мендес (Аржентина)
Admin
Admin
Admin

Age : 34

Запален фен на ЦСКА ще съди Александър Томов

Спорт - Новини 2_medi10

Запаленият фен на ЦСКА от Русе Явор Блъсков ще съди Александър Томов за нанесени психични разстройства и страдания след като "армейците" останаха без лиценз и няма да играят в Шампионската лига.

Строителният предприемач има медицинско свидетелство за нанесените на здравето му вреди, издадено днес от областния психодиспансер в Русе. Адвокатите на Блъсков внасят утре в Софийски градски съд иск за 310 000 лева към Томов. "По 10 000 лева за всяка шампионска титла на ЦСКА”, това заяви Явор Блъсков специално за "По света и унас".

След прегледа, психиатрите излезли със становището, че пациентът има разстройство в адаптацията и смесена тревожно-депресивна реакция. Блъсков още не може да забрави момента, в който научил, че ЦСКА остава без лиценз.

Явор Блъсков - фен на ЦСКА:
"Не аз не се ядосах, аз бях онемял. За мен това беше чудовищно нещо, което и в най-лошите ми фантазии не съм мислил, че може да се случи с моя клуб. Непрекъснато ми се подиграват".

Въпрос на БНТ: "Фенове на други клубове?"
"Да, искам Томов да понесе същото унижение и страдание, което изпитах аз".

Ако спечели делото, фенът ще плати храната на футболистите на ЦСКА за един месец тренировъчен лагер.